| Atsyxyvb4b4 a întrebat:

Salut
Am si eu un gard de bolțari făcut cu 8 rânduri înălțime înălțime si cu centrura peste.
Intrebarea mea este daca mai pot înalța gardul si daca da cum?

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cum? Simpli zidesti in contiuare laughing ce intrebafre intrebatoare pui. Daca ai turnat centura peste bolatri, pai zidesti baoltari in continuare peste centura si inalti gardu. Dupa dai o tencuiala si ai terminat lucrarea.

Ai intrebat pentru ce anume? Sa stii daca poti zidi boltari peste beton sau ce? Ori sa vezi ce raspunsuri primesti laughing

| RxTx a răspuns:

Cea mai ieftina simplă și rapidă soluție ar fi pur și simplu să pui ceva baloți de paie pe bolțarii respectivi pe care îi tencuiești că și când ar fi un perete obișnuit și îi văruiești ai gata ieftin foarte ieftin rapid și bun.
Nici nu cântărește mult
Pt fixare poți să dai niste gauri și să pui niste mustăți din fier-beton care sa îi susțină daca chiar crezi că ar mai avea nevoie de o prindere puțin mai rezistenta.
Investiție minimă și randament maxim!

| sabin89 a răspuns (pentru RxTx):

...Sau nişte coceni.

| relian a răspuns (pentru sabin89):

laughing esti tare de tot, e buna asta cu cocenii. Unora le place foarte mult sa se faca auziti, sa se auda cas si ei pe undeva.

| RxTx a răspuns (pentru sabin89):

Daca tot mă iei la mișto intra pe site-ul acesta sa vezi că oamenii mai nou fabrică case din baloți de paie.
Case de locuit

https://casasidesign.ro/case-din-baloti-de-paie.html