| roybyyy a întrebat:

Am un aragaz ZANUSSI si de cateva zile am o problema cu cuptorul. Cand il aprint trebuie sa tin apasat pe buton deoarece are o siguranta. Functioneaza o perioada apoi se stinge automat.

Va rog ajutati-ma!

PS: Siguranta consta intr-un timp de max 3 sec. Daca iau mana de pe buton in mai putin se 3 sec focul se stinge flacara.

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Aceeasi problema. Cineva a spalat aragazul si nu a aranjat ochiurile bile cand le-a pus. Vezi sa fie puse bine sau mai misca un pic de ele si o sa mearga

| roybyyy explică (pentru MeConstantine):

Nu a fost spalat aragazul deloc. Este cumparat de 2 luni

| MeConstantine a răspuns (pentru roybyyy):

Verifica in orice caz cum sunt aranjate. Daca nu du-te cu el la reparat

4 răspunsuri:
| Basthet a răspuns:

Bună! Și eu am un astfel de aragaz. Trebuie să ții apăsat butonul mai mult, 30 de secunde, nu 3. Te rog să încerci și vei vedea că focul nu se mai stinge.
Succes!

| roybyyy explică:

Am stat 30 de minute cu mana apasata pe buton sa se faca o prajitura si degeaba. M-am mai interesat si este ceva legat de termocupla. Daca puteti sa ma ajutati VA ROOOG MULT.