| George12356456 a întrebat:

Salut!
Am un aspirator Samsung și scoate mult praf.
Ce filtru poate fi de vina?
Are doua, unul în spate hepa și unul înăuntru.
Funda

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Scoate filtrele si porneste aspiratorul in aer liber, fara filtre.
Curata filtrele cat poti se bine, ideal ar fi cu aer comprimat.
Scutura bine sau înlocuieste sacul, dupa caz.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Filtrele trebuie golite si curatite (eventual inlocuite) cand se umple.
Daca sunt pline (sau daca se gauresc), praful trece de filtru si este suflat inapoi in incapere.

Citeste manualul de utilizare a aspiratorului si curata /schimba filtrele conform indicatiilor, mai ales daca sunt gaurite!

| sierra1 a răspuns:

Schimba-le pe ambele (filtre). Păstrează funda, e gata prăfuită

| Frank51 a răspuns:

Dacă are filtru hepa nu are voie să scoată nici măcar miros de praf darămite praf.