| NARCISOng a întrebat:

Salut, am un boiler pe lemne, întrebarea este daca pot conecta la el 2 calorifere de 1 m si ce componente mai imi trebuie?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Poti, dar nu va fi eficient. Mai ai nevoie de o pompa de recirculare, restul sunt opționale.

Bula
| Bula a răspuns:

Mai eficace este daca procedezi invers, sa incalzesti apa cu o serpentina de cupru care trece prin soba.
La fel, prin acelasi soba se poate incalzi si apa pentru eventuale calorifere sau poti transporta aerul cald prin sistem tubular de ventilatie.

| Tukann a răspuns:

Nu cred ca o sa ai o eficienta la ele asta ar insemna sa bagi pe foc la boiler non-stop.