| Razvan210 a întrebat:

Salut.Am un buget de 20.000 de euro si un teren de 45 de arii plat.Imi ajung banii respectivi ca sa ridic o casă la roșu(3 dormitoare, 2 bai, un living si bucatarie+un mic garaj)?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Numai cu o firmă de construcții puteți discuta despre aceste costuri.
În primul rând, depinde de materialele folosite, costurile cu racordarea la utilități, suprafața interioară pe care o doriți. Apoi, finisajele, mobilier, sistem de încălzire, panouri solare sau nu.
Există și alternative, dar depinde de gustul fiecăruia.

| cristi202 a răspuns (pentru romeo78):

Firma trebuie sa trăiască și ea din ceva, si de aceea cu firma este întotdeauna mai scump.

| romeo78 a răspuns (pentru cristi202):

Depinde de firme, dar mai ales ce fel de materiale de construcții utilizează.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Dacca nu faci risipa iti ajung.
Esti sigur ca vrei garajul? De multe ori costa mai mult decat masina...

| cristi202 a răspuns:

Fa-o din lemn, și, dacă ai grija, îți mai ramin și ceva bani ca să o mobilezi.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa te documentezi pe aici: https://bit.ly/3ckSStm

| relian a răspuns:

Daca tio faci singur iti ajunge fara probleme.Un singur om poate sa faca o casa cu usurinta si cu bani putini, asta daca stie cum sa o faca, din ce sa o faca si are ceva indemanari.3 dormitoare-2 bai-living cu bucatarie-camara-spalatorie pentru rufe.
Garajul dal la jalea nu o sa bagi tu masina in garaj mai deloc, spatiu irosit.