| Departure a întrebat:

Am un caine aduld de 1 an jumate si multa lume cand intra in casa imi spun ca se sinte mirosul de animal. Eu aierisesc zilnic si ii fac baie cam odata la 1 luna. Cum fac sa scap de miros?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu-i speli patul cainelui, degeaba aerisesti. In plus, "cam odata la 1 luna" explica si de ce miroase cainele, caruia trebuie sa-i faci baie saptamanal, iar vara, daca are parul mare, chiar de 2 ori.

| AlexCristi97 a răspuns:

Probabil unul din obiceiurile cainelui face sa miroasa in casa a animal de exemplu daca ii tii mancarea in casa si mananca pe un covor si mai da pe langa, sigur intra mirosul in covor. Sau daca sta pe materiale textile, canapele, fotolii mirosul va ramane impregnat in ele. Trebuie sa vezi care e cauza, nu cred ca miroase asa tare cainele in sine mai ales daca ii faci baie o data pe luna ceea ce e destul de des pentru animale. Banuiesc ca nevoile si le face afara, nu?

| Badalau_Stefania_1998 a răspuns:

Exista un spray special pentru blana cainilor pentru ca sa nu mai emane miros