| Tonystein a întrebat:

Am un king craft de spalat masini, cum il folosesc? Niste instructiuni de utilizare?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Adica ai o masina de spalat din aia cu presiune? Pai e simplu nu-ti trebuie instructiuni,ai de montat doua furtune ala de apa si furtunu de la pistol,dai drumu la apa tragi de sfoara daca e pe benzina si aia e tot astepti nitel pana se amorseaza si baga presiune. Daca folosesti si detergent nu mai stiu,adica nu stiu cum e masina ta, dar e simplu, desi nu spala desi pui detergent daca nu dai cu ceva tot ramane, trebuie sa dai cu mana cu buretele daca vrei sa iasa masina curata, sau cu o perie si aia sa aiba detergent. Spun asta pentru ca am spalat masina cu peria si cu presiune cu detergent si nu se spala, prafu ala lipit ramane pe masina.Ok deci ai nevoie de apa curenta si aia e tot benzina sau curent electric daca e electrica.Nu ai nevoie de nici o instructiune, motoru ala are ulei separat, pui numa benzina daca e pe benzina, verifici uleiu asa din an in paste si aia e tot, adica cred ca stii sa dai drumu la benzina si chestii de genu asta, ca doara o ai in fata.