| Hinbrad a întrebat:

As dori sa imi cumpar o planta carnivora.Din cate am auzit sunt mai multe tipuri deci as vrea sa stiu care e cea mai usor de intretinu si de unde as putea sa iau mancare, pentru ca nu prea o sa pot sta 3 ore afara sa prind muste si paianjeni.

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Plantele carnivore trăiesc și fără insecte. Le captureaza doar daca are noroc sa se așeze pe ea. Tu trebuie doar sa uzi planta. Nu trebuie să-i dai de mâncare că nu e animal.

| Hinbrad explică (pentru Lioana):

Ok,acum are sens.Multumesc mult de tot

| AliGab a răspuns:

Cand eram copila aveam o planta numita steau serifului, totusi este bine sa o lasi afara sau intr-un mediu in care exista macar cateva muste.