| Olivers a întrebat:

Salut as dori sa stiu si eu cum pot cumpara o garsoniera desi nu dispun de bani o modalitate eficienta cine stie sa imi zica la o suma de 18000 mi E ce rata am si pe ce perioada am un bebe micut si eu si nevasta locuim in chirie si este foare costisitor din punct de vedere finaciar Va multumesc!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai pune deoparte banii de chirie, in cativa ani iti poti cumpara o locuinta identica.
Daca iei imprumut bancar, in 20 ani platesti 3 apartamente la banca, din care iti ramane o locuinta tie, doua raman bancii.
Daca muncesti in strainatate, lunar poti pune deoparte minim 500 euro, deci anual 6 mii, de unul singur.
Totul depinde ce calificare si experienta ai si cum te poti vinde pe piata fortei de munca.