| ionika17 a întrebat:

Salut.As putea pune linoleu peste parchetul laminat?

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Mai bine il scoti si pui direct pe beton, altfel risti sa apara mucegai intre.

| ionika17 explică (pentru regis):

Ma refeream la faptul ca as vrea sa pun linoleu sa nu se mai murdareasca parchetul.Dar, ma gandesc sa nu apara mucegai dedesubtul la linoleu si sa imi strice parchetul (linoleu l-am cumparat deja, si nu stiu ce sa fac)

| regis a răspuns (pentru ionika17):

Este foarte probabil sa il strice.
Mai utila ar fi o mocheta subtire, un covoras sau un pres.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru ionika17):

Eu curat parchetul cam la 2-3 zile, nu are cum sa se murdareaca!
Punerea de linoleu PESTE parchet laminat nu mi se pare o idee buna!
vorbim in cazul tau de trafic intens?
Daca da, eu as opta pentru gresie!

| sierra1 a răspuns:

De ce nu? totul depinde de voința ta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, arata groaznic, din moment ce ai parchet laminat de ce ai tine linoleu, ai putea pune o mochetă dar se va umple de praf si de scame, si zilnic va trebuii sa o aspiri.

| Vântulalb a răspuns:

Daca parchetul e distrus, mai bine il inlocuiesti. Daca nu ai bani si asta e singura solutie... fa-o.

| Davidutz777 a răspuns:

Nu ar trebui sa faci asta, o sa arate foarte urat. un covor ar fi soluția perfectă!