| NARCISOng a întrebat:

Salut,as vrea sa stiu daca aveti vreo parere fata de placiile aquabord de la Siniat,am igrasie mare pe pereti si cade gletul dupa ei,as vrea sa le lipesc direct pe perete pentru a nu misora spatiul,,,

Răspuns Câştigător
| Leo_Leo_1979 a răspuns:

Eu cred ca pana la faza cu placatul ar trebui indepartata igrasia. Daca nu se indeparteaza, acolo, sub placa continua sa se dezvolte. Asa ca indeparteaza tot ce este afectat. Recomandat ar fi ca apoi sa se aplice o tencuiala antiigrasie si dupa ce se usuca foarte bine, o lavabila cu aceleasi caracteristici. Eu ma declar multumit de Aeria Gold all-inclusive, o lavabila care lasa peretii sa respire. Ai grija apoi sa aerisesti foarte bine, de cateva ori pe zi cu geamul larg deschis, indiferent de anotimp sau de cat de frig e afara; Nu usca rufele in casa si nu gati cu geamul inchis pentru ca asa se acumuleaza multa umiditate in casa si uite asa apoi probleme.

| NARCISOng explică (pentru Leo_Leo_1979):

Poti da un exemplu de tencuiala?

| Leo_Leo_1979 a răspuns (pentru NARCISOng):

Https://i.dedeman.ro/media/file/file//m/a/mai_5008948.pdf - uite aici gasesti toate detaliile, in documentatia tehica a produsului

3 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nu-ti recomand sa plachezi peretii; in spatele acelor placi o sa se dezvolte mucegaiul mult mai mult si mai rapid. curata gledul, apoi aplica o solutie anti mucegai. foloseste putina si in apa cu care pregatesti materialul de gld ce urmeaza sa il folosesti la reparatia suprafetelor decopertate