| AlexSeba a întrebat:

Azi mi-am luat un câine care e învățat sa stea in casa iar părinții mei, frații mei, surorile mele nu vor sa stea câinele in casa! Credeți ca ii este frig afară? Câinilor le e frig?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Depinde. Dacă are blană lungă, adăpost curat, uscat și călduros, nu ar trebui să-i fie frig.
Evident, dacă e foarte frig afară, simte și el. Dar cum spuneam, dacă are un adăpost ca lumea, intră acolo și se mai încălzește.

| AlexSeba explică (pentru mihai69):

Mersi pentru răspuns mihai69

| Freya1 a răspuns:

Si la animal ii este frig normal dar acum depinde de ce fel de caine este si pentru ce l-ati luat de fapt pentru curte sau casa.
Faceti o cusca calduroasa afara sau gaeste-i un loc cald unde sa ii pui un patut daca nu poti sa il ti in casa.

| AlexSeba explică (pentru Freya1):

E câine de rasa dar nu putem sa il ținem in casa! I-am făcut o cușcă si i-am pus-o in curte. Mulțumesc pentru răspuns Natalia2014.

| Ax3LdeV a răspuns:

Daca tremura inseamna ca ii e frig.

| Off_Cosmin_1978 a răspuns:

Daca il inveti de mic afara, sa se obisnuiasca cu temperaturile scazute in timp, nu ar trebui sa fie o pb, dar sa nu il dai brusc afaara cand noaptea sunt -7-10 g, oricum tebuie urmarit, si depinde, nu ai specificat ce rasa este

| AxlRose24 a răspuns:

Ce fel de câine este?