| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cam costa sa stai singur in chirie? Dar fara a lua in calcul chiria. As dori sa stiu o sumă estimativa care sa cuprinda cheltuielile unui singur om la curent, gaz, caldura, internet, apa, gunoi, deci, cheltuielile care tin de casa, de intretinere.

12 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

În București, am stat cu 500. Se zice ca ar fi 200 cheltuielile, dar nu știu cum de mie îmi venea totul undeva la 800-900 happy

| darrio2007 a răspuns:

Vilă sau garsonieră? Diferă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lucrurile difera extrem de mult de la un oras la altul, de la un bloc la altul.
Estimarea va avea o marja de eroare foarte mare.

In B spre exemplu gigacaloria e subventionata si caldura costa mai putin decat in restul tarii.

In alte orase foarte multe apartamente au cetrala proprie si sunt alte costuri.

Eu zic pe o luna de iarna fara sa ai nevoie exagerate de caldura, curent si apara un 500 lei ar acoperi

| sierra1 a răspuns:

"Salut, cam costa sa stai singur in chirie? "

intreabă proprietarul spațiului. Cât cere?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de oraș, de câte ori faci duș, etc.

| mihai69 a răspuns:

Depinde. De următoarele:
- ce fel de locuință e, cât de mare (nr. camere și suprafață), grad de izolare termică;
- tipul încălzirii (centrală proprie sau termoficare);
- dacă folosești multe electrocasnice sau nu și ce tip;
- abonament la energie și gaz de serviciu universal, sau mai ieftin
etc.

| Frank51 a răspuns:

Media ar fi cam 250 pe lună.

| Sn4k3 a răspuns:

400-600 lei.

| dinaprilie a răspuns:

In medie cam 100 euro in Bucuresti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimeni nu poate stii cat consumi : Internet, Gunoi, Apa astea sigur le stii de acum. Gaz, Curent iar.
Dar 100 de euro trebuie sa-ti ajunga

| isemilia a răspuns:

Depinde. In general cam 500 de lei. Depinde mult si de tine, dar si de casa. (zona unde este, marimea ei etc.)

| Dintrebare a răspuns:

Depinde in ce oras locuiesti, asa cum zic si colegii care au scris inaintea mea. Dar orientativ tv+net, apa si curentul costa 50 lei fiecare. Poate la curent un pic mai mult, in functie de ce aparate folosesti. Deci 150 lei astea. Gunoiul sa zicem 25 de lei. Si gazul vara mai putin, iarna 200-300 de lei daca stai la garsoniera. Apoi la bloc mai poti pune si vreo 30 de lei pe luna femeia de serviciu. Asa ca in total eu as zice ca intre 300-500 lei in functie de anotimp.