| alana a întrebat:

Cand vreau sa pun faianta sau gresie, cati cm de cment se pune pe o placa sau ce cantitate? Cum anume, pe mijloc sau pe toata placa?

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca întrebi asta, nu e bine sa te apuci de o asemenea treaba.
In funcție de dimensiunile plăcilor si de finisarea suprafețelor, adezivul se aplica cu o gletiera cu dinți de 5 mm sau 10 mm, care lăsa niste dungi de aceeași grosime. După apăsare, dungile de adeziv se unesc, astfel ca grosimea adezivului rămâne cam la jumătate.

| dutihatz a răspuns:

In jur de patru metrii cubi