| maphiotul a întrebat:

Salut
Care tigaie credeti ca e mai buna si de ce? (pentru aragazul normal,pe gaz)
Mă refer la o comparație doar dintre tigăile de aluminiu,cupru, fonta sau inox.Care din cele patru?
Mersi

39 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Tigaia din mina unei bucatarese desavirsite. Degeaba e tigaia buna, daca cea care gătește nu știe să o facă...
happy

| iulia0514 a răspuns (pentru cristi202):

Eu am cel puțin 20 fiecare are propria întrebuințarehappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru iulia0514):

20 de tigai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru iulia0514):

''depinde de ce dimensiune ai nevoie!'' mie imi trebuie una mare sa imi incapa ouale in ea.

| maphiotul explică (pentru anonim_4396):

Cel puțin... laughing

| iulia0514 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da 20 și nu sunt multe având în vedere că unele le-am aruncat! Ți-am trimis link-ul îți alegi de acolo care e potrivitawinking

| maphiotul explică (pentru iulia0514):

Ma uit imediat, multumesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru maphiotul):

Vezi sa iei una mare sa iti incapa ouale. Sa nu te zgarcesti ca data trecuta.

| maphiotul explică (pentru anonim_4396):

Cand m-am zgarcit data trecuta?

| iulia0514 a răspuns (pentru maphiotul):

Cu plăcere!

| maphiotul explică (pentru iulia0514):

Daca o iau care mi-ai recomandat-o tu, o sa o iau oricum varianta urmatoare ca marime
Apropo, de ce ai peste 20 de tigăi si nu ai intrebat prima data ca mine pe TPU care e cea mai buna? laughing

| maphiotul explică (pentru anonim_4396):

Ia zii cand m-am zgarcit data trecută?
Ai 30 de minute la dispozitie, pe urmă te blochez ca posibil esti unu de ăla ce comenteaza sa se afle in treabă fără rost

| cristi202 a răspuns (pentru iulia0514):

Eu ziceam că sotia mea are multe 5... Se pare că nu e așa. happy
Ai și Doubletta?

| iulia0514 a răspuns (pentru maphiotul):

De ce as întreba aici? Nu vad rostul, ma duc în magazin ma uit și cumpăr ce-mi convine eu știu cel mai bine de ce am nevoie și pentru ce! Poate îmi place sa joc ping-pong cu ele laughing

| iulia0514 a răspuns (pentru cristi202):

Da! Am 2 una am primit-o cadou și cealaltă am cumpărat-o eu acum câțiva ani nu-mi aduc aminte exact de unde dar e geniala îmi place!

| Dismally a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu ea, pentru carne cea mai buna este una din otel dar trebuie sa te ocupi putin de ea sa se formeze acel strat antiaderent, pentru oua cel mai bine e sa folosesti una antiaderenta. Cele din aluminiu sunt niste rahaturi, cele de fonta prea grele, cele de inox sunt mai greu de folosit, cupru e prea scumpa pentru ce ofera.

| maphiotul explică (pentru Dismally):

Nu pentru carne ca nu prea mananc carne

| Dismally a răspuns (pentru maphiotul):

Pai pentru legume nu ai nevoie de tigaie, iti iei o tava si le bagi la cuptor happy Iar daca vrei sosuri pentru paste ceva foloseste o cratita de inox.

| maphiotul explică (pentru Dismally):

Pentru cartofi pai,ochiuri, omleta, legume la tigaie, clatite, placinte, sos pentru spaghete...
Atatea explicatii trebuie sa dau incat ma obosiți unii
O tigaie normala vreau nu 10 ca is eu master chef, una buna care sa o folosesc la toate

| maphiotul explică (pentru Dismally):

*ca Nu is eu (am vrut sa zic)

| Dismally a răspuns (pentru maphiotul):

In cazul asta ia-ti una simpla antiaderenta si poti face orice in ea. Nu tine foarte mult dar nici nu sunt prea scumpe. Cele de fonta sau otel nu sunt bune pentru sosuri cu rosii, cele de inox si cupru sunt mai complicat de folosit, se va prinde mancare de ele daca nu stii foarte bine sa le folosesti.

| maphiotul explică (pentru Dismally):

Ok.thanks

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Tigaie emaelata cu ceramica. Este eco și non adeziva.

| maphiotul explică (pentru TamplaruAnisoara):

Mersi,chiar o sa incerc

| iulia0514 a răspuns:

De fonta sunt cele mai rezistente la foc deschis și își mențin temperatura, celelalte se încălzesc repede dar la fel de repede se și răcesc!

| maphiotul explică (pentru iulia0514):

Hmm...pai dupa ce termin de prajit ochiurile nu trebuie sa se raceasca?
Ca doar nu e calorifer sa ma incalzesc
cu tigaia laughing
Nu mai convins, scuze

| iulia0514 a răspuns (pentru maphiotul):

Scuze dar eu nu fac doar ochiuri in tigaie credeam că-ți trebuie pentru mâncare, sosuri etc

| maphiotul explică (pentru iulia0514):

Si pentru cartofi pai happy

| iulia0514 a răspuns (pentru maphiotul):

Eu am o tigaie Tefal de 14 ani și încă o mai pot folosi încă 14 fără probleme cred ca aia ți-ar fi potrivita e din aluminiu negru dar e rezistenta și e și antiaderenta! Eu îți pot recomanda și altele dar alea sunt cu mult mai scumpe și nu țin atât de mult ca asta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru iulia0514):

Un link ceva, sau cum o gasesc si cat costa?

| iulia0514 a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.emag.ro/......DDDH0QMBM/ Aici găsești preturile difera depinde de ce dimensiune ai nevoie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fonta

| maphiotul explică (pentru anonim_4396):

Posibil,dar in intrebare am mentionat si,, de ce?"

| anonim_4396 a răspuns (pentru maphiotul):

Schimb tigaile ca pe ciorapi, am tigai cu piatra car cica sunt mana lui dumnezeu, dupa 2-3 luni toate incep sa lipeasca.
Am un grill de fonta de mai multi ani si acum e la fel ca in prima zi.

| maphiotul explică (pentru anonim_4396):

Eu am intrebat de tigăi, nu de grill-uri
Asa ca nu are relevanță răspunsul, sorry
Grill am si eu de fontă ca doar nu o sa am de inox

| anonim_4396 a răspuns (pentru maphiotul):

Atunci ia cu piatra cu am eu sa ti se lipeasca oulae sa le racai cu spatula de plastic.

| maphiotul explică (pentru anonim_4396):

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca și material o văd cea mai bună inoxul. Nu rămân urme pe oale/tigăi, se curăță relativ repede și nici nu prind miros. Dar observ că tu ai zis tigaie, eu mă gândeam la oale.

Observasem că și la cursurile de bucătărie, în acele școli/bucătării există numai material din inox. Explicația însă nu aș știi să ți-o ofer, dar ți-am zis, observ că inoxul se păstrează cel mai bine și e cel mai durabil în timp.