| alin083262677 a întrebat:

Caut de unde să iau 2 boboci de rață (animale de companie) și găsesc doar anunțuri cu minim 500/1000 capete.

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Mergeți, dacă sunteți la oraș, mergeți în apropiere de oraș, la un sat și întrebați dacă au pui de vânzare. Cereți pui de rață leșească, sunt mute.
Și, le luați de o zi, nu mai mari.
Și, pe YouTube există o mulțime de lecții despre creșterea acestora ca animal de companie.
Succes!

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Ii chinui, nu sunt animale care sa fie crescute in casa, plus ca fac multa mizerie. Vei gasi in curand la piata, apar in acelasi timp cu puii de gaina

| alin083262677 explică (pentru AdelinaC):

Am vazut pe Youtube cum se cresc in apartament si in plus îi scot și afară și multumesc pentru raspuns!