| AdiMihai25 a întrebat:

Salut.
Ce arata mai bine pe acoperiș la o terasă?
Șindrilă bituminoasă (tegola), Tabla lindab?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Eu cred ca e dupa preferinte. Unul ar vrea tabla, altul sindrila. Trebuie sa stii ce vrei. Ambele sunt bune pentru o terasa, dar tu te hotarasti ce pui. Eu as merge pe sindrila la o terasa, e mai sic.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Indiscutabil sindrila.

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de stilul, locatia, destinatia terasei, dar si de durata cat acoperisul trebuie sa existe si sa reziste.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de terasa, de zona. Daca e umbrita de alta cladire, poti sa pui si sticla pe acoperis.
Sindrila e mai draguta, dar nu tine la fel de mult precum tabla.

| gabicoo a răspuns:

Tabla!

| MihaiRotaruuuuu a răspuns:

Salut după părerea mea tegola arata mai luxury