| CameliaCamyBlondina a întrebat:

Salut.Ce model de centrala ati alege intre un Wiessman Vitodens 050 si o Arca Pocket? Am nevoie de o centrala pentru un apartament de bloc de 37 de metri patrati.Am inteles ca Arca ar fi centrale italiene bune cu componente fabricate din metal pe cand Wiessman din pacate sunt nemtesti dar grupul hidraulic e fabricat din plastic.

3 răspunsuri:
| KronstadtResurrection a răspuns:

Recomand Viessmann. Plasticul acela este un ABS special, nu-i ca plasticul din furculitele de unica folosinta. happy

| MeraO a răspuns:

Din punctul meu de vedere Viessmanul este printre cele mai bune centrale din piata, are schimbatoarele si arzatorul din otel inoxidabil

| TudorVali a răspuns:

Nici nu sufera comparatie...clar Viessmann Vitodens