| scosmynnnn a întrebat:

Salut, ce panouri solare recomandați sa fie pe tot timpul anului pana in 2500 de lei?
As dori link, sa nu il golesc iarna. am gasit pe un site dar mai vreau recomandări.

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Statul ofera fonduri nerambursabile in valoare de maxim 20.000 lei, cu conditia ca persoana fizica sa plateasca minim 10% din totalul costurilor. Daca te intereseaza si vrei sa devi prosumator, faci un contract si iei legatura cu responsabilii din zona ta, iar apoi ti se vor aloca fondurile. Practic, dintr-un echipament care ar costa 10.000 lei, tu platesti 1000 lei.

| Iote a răspuns:

Tot timpul anului?!
Iti dai seama ca depinzi de... prezenta soarelui? Daca este innorat, daca se depune zapada pe panouri, nu are cum sa fie tot timpul anului.

| scosmynnnn explică (pentru Iote):

Macar ai citit ce am scris? Sunt constient si eu ca nu poate face fata 24/24, dar eu vreau sa functioneze si iarna, sa nu stau sa-l golesc, iar la ce ierni avem noi in ultimul timp (e mai mult primavara) o sa ma folosesc ceva de el chiar si iarna.