| Ion091831 a întrebat:

Salut! Ce părere aveți de brichetele de cocs+Lignit folosit pentru centrale termice? Sunt mai bune decât cocsul vrac? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal! Vracul contine si pamant. Brichetele sunt curate. Mai buni sunt peletii. Nu lasa cenusa multa, nu fac fum, lasa zgura lipicioasa.

| relian a răspuns:

Scrie pe sacul in care vin cat de bune sint.Pe sac scrie ce putere calorica are pe kg sau ceva pe acolo, deci te uiti pe ambii saci si vezi ce scrie, simplu pac pac laughing