| Artur_Victor_1996 a întrebat:

Ce parere aveti de Starlyf Fast Heater? Si care credeti ca e mai bun Starlyf Heater sau Rovus Handy Heater? M-am uitat pe specificatii si unul avea 400W iar celalalt 370W

4 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Sunt la fel de bune sau la fel de proaste (cand o sa se strtice ventilatorul) difera un pic puterea, daca este reala cel de 400 este mai puternic un pic, asta nu inseamna mai bun ci doar ca va incalzi un pic mai repede. Eu iti recomand un convector clasic, sunt mult mai fiabile, consuma la fel si costa mult mai putin. Uite aici cele doua exemple la 39, 56 si la 44, 90, sau ma rog orice alt model iti place.
http://leroymerlin.ro/catalog/incalzire/incalzire-mobila

| Artur_Victor_1996 explică (pentru Ironwin):

E diferenta mare de putere intre ele. Asta automat implica un consum mai mare fara doar si poate

| Ironwin a răspuns (pentru Artur_Victor_1996):

Nu, o camera pentru a fi incalzita are nevoie de aceelasi numar de wati consumati, daca ai un aparat mic la putere(cum zici tu, care consuma putin) numarul de ore de functionare va fi mai mare decat la unul mai puternic care va functiona mai putin timp. Modelele pe care ti le-am recomandat nu au ventilator, care consuma energie fara a incalzi ceva si care nu este foarte fiabil. Toate au mai multe trepte de putere si termostate de reglaj de unde poti regla ce vrei.

| Negrut_Constantin_1969 a răspuns:

Am cumparat fast heater de la Penny. nu am vrut sa cumpar pentru. ca am citit comentariile pentru. rovus. si erau foarte proaste. dar fiind cateva si am zis sa nu imi para rau l-am luat. i-am dat drumul in casa si la aceeasi distanta am pus mainile la el si la un radiator cu halogen care l-am dat la o treapta de 400 Watti. e aceeasi chestie. Problema e, ca face si zgomot de la ventilator si nu e bun. Probabil ca la iarna la o camera de 24 metri patrati, daca pui 5 fast heater dai paltonul jos si ramai in pulover