| PublicName330 a întrebat:

Ce semnifica acest vis? - Ca visezi serpi de 20 m lungime care zboara si se micsoreaza la 1-2 m lungime? Am visat de 3-4 ori intr-o singura noapte, si cand sarpele a venit spre mine, brusc, speriat m-am trezit din somn

8 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Probabil ca ai o fobie de serpi, ori ai vizionat un film sf (probabil) cu serpi inainte sa te culci, ori ambele laughing, iar daca nu e niciuna, a fost un simplu vis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Casa si gradina

| GreenVoid a răspuns:

O ai mica?

| onyvirus a răspuns:

Esti inselat cumetre

| mutascu a răspuns:

Buna PublicName330,
vezi semnificatia visului tau aici: http://www.visele.ro/cauta.php?vis=Sarpe

| CristiPrise a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa te opresti sa iei serpi de 20cm in fund.
Kappa

| Chrlls a răspuns:

Si eu am avut probleme cu visurile care erau foarte ciudate, sincer eu nu cred ca semnifica ceva.
Se spune ca daca visezi sarpe poate semnifica :
Defaimare, inselaciune, ura, tradare.
- Avand un sarpe - fericire.
- Daca visezi ca calci pe un sarpe - prieteni credinciosi.
- Daca ai visat sarpe de casa - suferinta in dragoste, partenerul tau de viata iti este credincios.
- Serpi pe care doar ii vedem - tradare, situatie compromitatoare.
- Sarpe care doarme - asti absolvit de activitate.
- Sarpe care fuge - vreme tulbure, vijelie, vant mare.
- Sarpe in iarba- noroc in amor.
- Multi serpi agresivi - neplaceri, femei viclene te vor amgi.
- Sarpe mare - esti inselat.
- Sarpe mic - necazuri.
- Visezi ca musca un sarpe - femeie vicleana vrea sa te zapacasca
- Vezi un sarpe frumos colorat - tentatie, pacat, intelepciune.
- Sarpe zvarcolindu-se - ai dusmani.

| Saraguran a răspuns:

Depinde și ce stare ai avut înainte sa te pui la somn, de obicei visezi șerpi când ai o frică de ei.