| castan_9859 a întrebat:

Ce solutie imi propuneti sa ascund cablurile din casa? Am observat acele bucati de flinta in care poti pune un cablu, dar daca trec mai multe cabluri printr-o zona din casa...cum le ascunzi?
Multumesc.

1 răspuns:
| antimulte a răspuns:

Eu am folosit patcablu, din ala cu banda adeziva nu din cel cu prindere prin suruburi ca sa nu mai dau gauri. Sunt de diferite marimi in functie de numarul de cabluri pe care le ai de bagat, sunt relativ ieftine 4-5 lei o bara de 2 metri si daca iti cauti la magazine de bricolaj mai mari gen Dedeman, gasesti si variante de culoare, nu cele albe simple.
Si bucatile alea de la parchet probabil se numesc plinte, nu flinte (flinta era o arma de foc de acum niste sute de ani).