| anonim_4396 a întrebat:

salut! cine stie cat ma costa sa torn o fundatie pentru un garaj de 4 pe 8 cu 40-50 in pamant fara fier, la suprafata cu 70 cm inaltime si cu fier beton, umplutura cu pietris si turnat placa de 10 cm cu materialele mele... doar manopera ma intereseaza...si cam cat ciment ar intra? multumesc!

Răspuns Câştigător
| mariuca_1027 a răspuns:

Iti intra cam 12 mc de beton, rezulta 12 x 6 saci/mc = 72 saci ciment. Ca pret de manopera depasesti 3000 ron.

1 răspuns:
| Danielcristian a răspuns:

Manopera nu e mare, e treaba de doua zile la 4 baieti 11 milioane cofratul si turnatul, iar ciment 1palet acum plus sau minus,