| mysterioR a întrebat:

Salut, cineva are un apartament la parter si are o camera cu usa afara care a fost frizerie mai de mult, poate proprietarul sa imi vanda din apartamentul lui doar camera cu frizeria?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Se poate, dar este destul de complicat si costisitor. Trebuie facuta reapartamentare, iar daca e de zidit ceva este posibil sa iti ceara si autorizatie de construire si implicit un proiect. Si lucrurile devin si mai complicate in cazul in care atunci cand s-a facut frizeria nu s-a facut treaba pana la capat (autorizatie, proiect si expertiza tehnica pentru a sparge usa de acces, schimbarea destinatiei spatiului).

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da doar ca pe langa alte complicatii iti trebuie si grup sanitar. Ori intr-o camera de bloc amarata nu prea vad cum faci un WC decent si sa nu-ti ajunga mirosul in frizerie.