| ZbarMario a întrebat:

Salut, cum iese betonul daca la prepararea acestuia pun mai mult ciment decât balastru?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Depinde cu cat pui mai mult.
Exista anumite clase de beton, si fiecare are o anumita reteta.

Ar fi foarte indicat sa faci in asa fel sa respecti una dintre acele rețete.
Daca vrei ceva mai durabil, poti face C16/20
Sau C20/25

Tin sa te anunt ca din C16/20 se face structura de grinzi, placi si stalpi pentru blocuri,
Iar C20/25 am folosit pentru o cladire de 38metri inaltime.

Retetele lor le gasesti aici:

https://mathaus.ro/......tice-art49

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crăpat. Respectă doza ca muncesti degeaba. Desi nu cred ca faci tu asta, avand in vedere celelalte intrebari ale tale.

| ZbarMario explică (pentru darrio2007):

Ba om tâmpit, pe contul asta suntem 5