| BlackBriliant a întrebat:

Cum pot sa scap de gandacii de bucatarie? Am incercat cu o gradamda de solutii.A gasit cineva o solutie anti-gandaci?

Răspuns Câştigător
| Nătărău a răspuns:

Cu pămînt diatomacic. Cu diatomee.

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Gândacul e ca soacra. Cu cât vrei să scapi de el cu atât apare când nu te astepți.
Ai două soluții:
1- Chemi o firmă de dezinsecție și gazezi tot: casă, subsol, anexe, etc. Sau tot imobilul dacă stai la bloc. Asta e varianta mai complicată. Trebuie să repeți operațiunea după 10-12 zile.
2- Cumperi o sticlă de lichior de viorele "Mona" și bei din ea până nu-i mai vezi. E metoda cea mai simplă și cea mai eficientă. La mine funcționează la chestia cu soacra. Gândaci nu am deci nu știu dacă are efect în cazul tău!
laughing

| Yuoia a răspuns:

Este una, dar nu e eficienta daca nu se face in tot imobilul. Daca stai la bloc, toti vecinii, in toate camerele (nu numai bucatarie), pivnite, tot. Si numaidecat repetat la 2 saptamani pentru ca larvele din oua nu mor de la solutie. Daca stai la casa (curte), la fel in toate incaperile dar si in jurul casei macar un metru latime, in bucataria de vara daca ai, pivnita, garaj.
Nu stiu cum se numeste. Asta o fac firmele specializate.

| Panamax a răspuns:

K-Othrine supozitoare 0. 001mg se administreaza de 3 ori pe zi.
Cam in 5 zile fug toti.

| BlackBrilliant a răspuns:

Invata sa scrii mai intai copile laughing))