| Sylvatica a întrebat:

Cunosc un brad foarte inalt si subtire care ar putea cauza daune majore daca ar cadea de batranete, furtuna etc. Exista experti in domeniu care m-ar putea ajuta cu solutii pentru protejarea copacului?

4 răspunsuri:
| Marin_Constantin_1905 a răspuns:

Daca bradul nu-i la tine in gradina, poti sa chemi pompieri sau sa te duci la primarie

| relian a răspuns:

Bradu nu cade asa repede, adica nu se rup ramuri, nu cade ca un stejat sau platan etc. Daca sar rupe o ramura ar ramane acolo atirninda, deci rar sa vezi asa ceva cu brazi sau conifere.Deci nu ai ce sa protejezi lasa copacu sa isi vada de treaba lui. Daca e inalt si subtire nu are cum cadea de batrinete, este tinar

| KNST a răspuns:

Nu exista brad batran "foarte inalt si subtire". Te rog sa postezi o poza, ca sa te sfatuiesc in cunostinta de cauza, cat de cat. happy

| Sylvatica explică (pentru KNST):

Http://i191.photobucket.com/......0x7e6u.jpg
Aici este o poza. Nu este batran, dar este destul de inclinat, de asta as vrea sa stiu daca este vreun pericol.