| papuciirupti a întrebat:

de ce am nevoie pentru realizarea unui tavan din rigips? vreau sa aflu numele profilelor deoarece nu stiu... cd 60 e unul, cel care se fixeaza in perete cum se numeste, de pe margine mai exact si cum le spune la acele bucati de tabla care se fixeaza in tavan si sustin cd60-ul?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ud30 se numeste cel de pe perete. Meseriasii ii spun si perimetral. Tije se mai numesc cele care sustin cd-ul.

| CristiVP a răspuns:

Cand ne-am renovat dormitorul am apelat la cei de la http://www.macostore.ro/. Ne-au ajutat sa alegem materialele potrivite pentru ca nici noi nu stiam ce trebuie mai exact. Am comandat totul online cu ajutorul lor si produsele au ajuns foarte rapid