| Răcoare_Iulian_1999 a întrebat:

Salut.Eu acasa am in fantana un hidrofor care alimenteaza cu apa baia si bucataria,problema e ca de la un timp nu mai merge deloc apa calda ci doar apa rece, de ce? e din cauza hidroforul sau a boilerului? ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| Sarcopt a răspuns:

E din cauza boilărului, probabil să fie plin de calcar, sau să ai rezistența arsă. Acul stă pe roşu?

| R0byZ00r a răspuns:

E din cauza boilerului Ai un ac acolo daca Sta mereu la Rosu e clar ca a patit ceva SI trebuie curatat, nu are treaba hidroforul deoarece acesta iti impinge apa, daca iti impinge apa rece trebuie SI PE CEa calda