| Poseidon69 a întrebat:

Salut
Eu si cu inca 2 baieti stam la tara si vrem sa facem o casa mica (ascunzatoare)
Eu :14 ani
X : 15 ani
Y : 17 ani
Vrem sa facem o casa mica din lemn (scanduri).
Numai cat sa stam in ea si sa petrecem timpul acolo.
Daca in loc de lemn am folosi ciment si caramizi cat ne-ar costa? Nu vrem casa cu mai multe camere, vrem ceva de genul o casuta mica cu in mijlocul camerei o masa si 3 scaune. Si ceva in plus.
Avem lemn si instrumente.
Dar daca am face-o din caramizi si ciment cam cat ar costa? Pret in lei.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Saracul de tine! Iar nu ti-ai luat medicamentele!

| LPCTSTR a răspuns:

Eu sugerez sa folosesti tulpina porumbului, sau papusoi sau cum ii spune.
Spun asta pentru ca poti gasi pastrati, mai ales ca stai la tara.

| Aasdfghj a răspuns:

Ce idee misto! Esti norocos pentru ca ai unde sa o construiesti. laughing Ai putea sa intri pe un site unde au caramizi si sa vezi cam cat costa un pachet sau cum se dau ele, si in functie de asta vezi daca merita sau nu. Eu iti sugerez sa alegi lemnul daca deja il ai. E mai usor asa si mai ieftin.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Stati ma dracu cuminți, cade aia pe voi, muriti pe acolo. Totusi, 3 băieței intr-o căsuță hm? Hai ca tu de 14, ala 15 treaca meargă, da ala de 17? Băgați si o domnișoară ceva, nebunilor.

| BlueDark a răspuns:

In primul rand sper ca eati baiat laughing

In al doilea rand, sa ma anunti cand gasesti vrejul fermecat in care sa iti faci ditamai buncarul de beton de-o tona.

| Dorin93 a răspuns:

Nu va complicati cu casa de caramida/beton. Daca nu e rezistenta pot cadea peretii pe voi, va puteti lovi cu caramizile, etc. Plus ca pentru constructie din caramida trebuie sapata fundatie, turnat mult ciment, trebuie proiect, aprobare laughing deci uitati varianta asta.
Eu v-as sugera sa va faceti o casuta mica din lemn. Nu va complicati prea mult. Cu cat e mai simpla cu atat aveti sanse mai mari de reusita. O puteti inveli cu o prelata. Gasiti tutoriale pe Youtube. Aveti grija sa nu va loviti. Va sfatuiesc sa cereti ajutorul unui adult. Daca va dati cu ciocanul in deget nu e asa grav, dar daca va urcati pe acoperis puteti cadea rau si puteti ramane cu sechele. Succes!

| Stefan_Stefan_2002_hEqU a răspuns:

Bai, te-ar costa ceva... cărămida nu-i așa de ieftina ca lemnul,dar eu am prefera lemnul,fă o căsuța faina, uitate pe YouTube cum sa faci, după ce o termini sa o dai cu lac protector de la Kober, și gata, ai grija unde o construiești...că dacă o construiești într-un loc unde nu-i al tau o găsești demolată, eu as zice să-ți faci o căsuța in copac, așa nu-ți trebuie pământlaughing))

| Printesa14520 a răspuns:

Pe mine m-a costat casa 2000 lei (20 de milioane)

| Pop_Adela_1974 a răspuns:

laughing Cred ca mai bine v-ati cumpara un cort!