| Like555 a întrebat:

Salut! Explicati-mi si mie ceva va rog. Ce se da la albine si cand se da turte si sirop? Sunt turte de stimulare matca pentru puiet, etc. Dar daca vreau sa fac turta homemade care sunt ingredientele pentru stimulare matca, energetica, puiet, etc. Si cand se da sirop?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta afli din cărți despre albine lucrătoare. Acesta este un site pentru trântori.

| KR0NSTADT a răspuns (pentru sadrian46):

laughing Corect.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru sadrian46):

De unde ma stii asa de bine?!? (ca sunt trantor) rolling on the floor

| sadrian46 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Sunt clarvăzător, clarauditor, clarmirositor. Aroma de față mare simt ca un vultur pleșuv, de la 7 km. Pleșuv, vine de la chelie, care este transformarea dialectică și definitivă, a capului în fund, întâi ca formă ți apoi caconținut.

| NunuNini a răspuns:

Aici nu cred ca gasesti apicultori. Nu cu experienta.
Cauta un apicultor din zona ta si cere-i sfaturi. Il (ii) gasesti prin intermediul magazinelor "Apicola". Toti trec pe acolo pentru diferite produse. Bafta!