| GeorgeOG19 a întrebat:

Salut.Fac piatra decorativa si bag 1 parte ciment la 2 de nisip.ce ziceti? Rezista in timp?

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Eu mi.am pus si putin aracet. Tine foarte bine!

| GeorgeOG19 explică (pentru baru):

Eu bag si pigment in ele.nu afecteaza cu nimic?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am lucrat 6 luni pe vremea lui Ceausescu la o fabrica semiautomatizata de beton. Vezi poate te ajuta astea: http://bit.ly/2sN6ZnO
Bine! Le poti reduce de 10 sau 100 de ori, depinde de ce cantitate ai nevoie. Dar prin regula de 3 simpla poti pastra proportiile fata de cantitatea de amestec final necesar.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu tine prea mult asa, recoamndat ar fi o parte ciment si una nisip.

| Rby_RoBy_1985 a răspuns:

Nu rezista, baga O parte ciment, O parte nisip! si te tine pana "MORII"! sper ca a fost de ajutor!