| ds01 a întrebat:

Firma de termopane poate vinde doar sticla nu si profilul? Vreau sa schimb sticla ca sa aiba gaz inert intre folii, ale mele au aer.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
regis
| regis a răspuns:

Se poate schimba
și numai sticla. De altfel adesea producătorul sticlei e diferit de cel al ferestrelor, chiar daca la client ajung împreună.
Doar pentru atâta nu merită insa schimbata sticla, decât in cazul in care schimbi si tipul sticlei, de exemplu din clara in 4 anotimpuri. Altfel, se pot umple cu argon sticlele actuale.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Nu stiu sigur dar cred ca da.