| Avlaedgad a întrebat:

Imi poate spune cineva, daca a fost student
(la UPB) si si-a cumparat locuinta, ce zona ar alege sau a ales? Ma gandeam ca aproape de scoala e neplacut, fiind sectorul 6 si ma gandeam ca ar fi mai bine prin Tineretului, Obor, etc.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

UPB are 2 campusuri, unul la Gara de Nord unde sunt 3 facultati si unul la Grozavesti, stii curtea mare, unde sunt restul facultatilor. Daca esti in campusul mare nu prea are rost sa te muti pe aproape, in afara de poli si carrefour ul ala nu prea e nimic interesant pe acolo. In plus ai metrou aproape, oricum mergi destul de mult pe jos prin curtea aia indiferrnt ca ai venit cu metroul sau RATB ul. Cred ca la Obor, Crangasi chiar si inspre sud, Vitan, e o alegere buna. Adica atata timp cat stai langa o statie de metrou ajungi foarte repede oriunde, nu conteaza de la ce statie. Daca esti cumva la una din cele 3 facultati de la Gara e si mai bine pentru ca gura de metrou e chiar la intrare in curte, curte mica de altfel, cladirile sunt inghesuite chiar daca sunt multe.