| NARCISOng a întrebat:

Salut,imi puteti da unele exemple de modele de drujbe intre 200-300lei care sa fie ergonomice,compacte si in general bune si pentru lemne groase, macar sa tina 1 an,dau funda, multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| JusTPauL a răspuns:

Un prieten a luat o drujba tot la banii astia de la un tigan, dupa cateva lemne s-a rupt toata, era facuta din plastic laughing
Mai cauta niste bani si cumparati ceva care sa te tina mai multi ani.
https://drujba.compari.ro/husqvarna/236-p44492796/

2 răspunsuri:
| cristinel375 a răspuns:

Poti incerca Micul Padurar.

| mariusteleorman a răspuns:

Mai omule, la o drujba ieftina in principiu nu ai mare lucru de asteptat, am micul padurar de vreo doi ani, ma multumeste destul de bine, cand o cumperi sa, i faci rodajul foarte bine ( o lasi sa mearga fara s, o ambalezi vreo 4-5 rezervoare) e mai puturoasa de fel, la lemne mai groase se mai ingana dar avand lantul ascutit nu.i problema, toata treaba este sa nu tai multe lemne odata, e bine s, o opresti 10-15 min cam cand sa consumat cam jumate de rezervor, zic astea ca pe mine m-a ajutat si vad ca ma tine si acum, ramane la aprecierea dvs daca v, am ajutat