| vlad699 a întrebat:

Salut, intampin o problema la masina de spalat. S-a rupt butonul de pornire, respectiv butonul ce trebuie apasat ca masina sa porneasca. Credeti ca as putea cumva sa o repar doar desfacand bordul masinii de spalat si lipind butonul sau facand o manevra incat sa o pot face sa porneasca? Nu mai am garantia pe ea si nu prea e convenabil sa cumpar alta doar din cauza unui buton.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Poate sa fie doara butonul asta de plastic pe care apesi, asta se scoate usor, trage de el tare si iese de acolo, apoi te uiti daca e rup.
Daca s-a defectat butonul ca piesa, adica piesa din bord la aia nu stiu de mai ai cei face.
Verifici si eventual cumperi alt buton cu totu, nu trebuie sa cumperi alta masina.
Ce manevra sa faci? Stai linistit sa nu te mai si electrocutezi.

| Vântulalb a răspuns:

Mai bine cheama un mester. Sa nu cumperi o masina dintr-o greseala. S-ar putea sa aiba de inlocuit de la o masina veche.

| KR0NSTADT a răspuns:

Dacă te pricepi să meșterești lucruri, eu zic că poți încerca să o desfaci. Că doar n-o fi rahatul ăla de buton vreun OZN. Dacă nu se poate lipi, scoate-l de tot și împingi cu o mină de pix (dau altceva) în butonul de cauciuc de pe placă, atunci când vrei să acționezi butonul de pornire. Vorba ta, doar n-o să cumperi altă mașină pentru atâta lucru.