| anonim_4396 a întrebat:

La o lada frigorifica se pot "inversa" geamurile alea? Nu stiu cum am reusit. sau asa a fost si nu am observat eu? O sa las aici un link catre o poza sa vedeti la ce ma refer. practic iese frigul pe acolo si arata si urat. http://imgur.com/a/dHif0

Răspuns Câştigător
| nukeyly a răspuns:

Pune geamurile la mijlocu laziI intre distantiere, apare un joc de du-te vino ce permite scoaterea sticlelor, sticla finala se pune ceea ce are "parul" sau burete in jos astfel se astupa fanta din poza, cand "parul" se uzeaza in timp se schimba(prin lipire) cu banda auto adeziva, achizitie "par" din magazinele dedicate de frig,(nu altex, eMAG) sau am vazut si in magazinele de mobila accesorii gen SALICE, FEROMOB, Woodexpert.