| boga a întrebat:

Lucrez la un proiect personal si am o cada de baie, nu stiu exact din ce e facuta. Nu e chiar fonta din aia grea, dar suna intr-un fel cand bat in ea. Cada e scoasa, o am intr-un garaj. Cu ce sa ii vopsesc exteriorul? Ce culoare ar prinde de acea parte. Mie imi suna a tabla, dar nu cred ca e chiar tabla. Deci ce sa folosesc pentru exterior?

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Greu de spus pe baza unui sunet despre care știm doar că e într-un fel... poți folosi vopsea pe baza De apa pentru exterior, din ce ofi el, dar sincer, daca nu poți diferenția fonta de tabla, nu e recomandat sa te ocupi de unul singur de acel proiect.

| sierra1 a răspuns:

Nu merge pe presupuneri, zgîrie materialul (vopseaua veche) și ne spui ce e