| AlexG98 a întrebat:

M-am mutat intr-un apartament la etajul 4 si am o multime de gandaci de bucatarie, d-aia mari...cum scap definitiv de ei? Fara solutii care sa-i tina deoparte pentru putin timp. Vreau pentru totdeauna

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit "Regent", un produs pe care-l găsești la famaciile sau depozitele cu produse veterinare, se diluează într-o anumită proporție, aplici cu o pompiță în toată casa, pe sub mobilier, pe la colțuri inaccesibile, etc. E indicat să faci asta înainte de a pleca de-acasă pentru câteva ore. Operația e bine repetată la 6 luni, la mine a avut succes, am găsit "bieții" gândaci cu burta-n sus! E posibil ca produsul să poarte o denumire diferită funcție de producător, importantă este substanța activă care "face treaba murdară"!

9 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu cunosc o metoda prin care sa scapi de ei. Am mai intalnit si eu din cand in cand si am observat ca vin prin gaurile din pereti. Daca ai, ar trebui sa le astupi cu ceva.

| MihaelaDart a răspuns:

Contacteaza o firma de dezinsectie, deratizare, dezinfectie si acestia te vor scapa de musafirii nepoftiti pe termen lung.

| CasaSiDesign a răspuns:

Cateva sfaturi si idei utile gasesti aici: https://casasidesign.ro/gandaci-de-bucatarie.html

| Konstantin2020 a răspuns:

Cica cea mai buna metoda ar fi sa faci pace cu ei. happy

| AnneCyntia12 a răspuns:

Asa si eu am avut... spray-ul de gandaci este foarte folositor si bun.

| 99Andreea99 a răspuns:

Incearca sa cumperi un aparat de ala care se pune in priza de la teleshop nu garantez ca functioneaza 100% dar poti incerca. Cu soluții nu prea vor dispărea decat ceva timp si vin inapoi. Este un spray Rusesc pentru gândaci am uitat numele eu am folosit pentru furnici si funcționa dar nu pentru mult timp si veneau inapoi.

| mgtow a răspuns (pentru 99Andreea99):

Are cineva cunoscut o tampenie de aia in priza si zice ca da roade

| darrio2007 a răspuns (pentru 99Andreea99):

Aparatele alea sunt cea mai mare prostie.