| WithoutName123456789 a întrebat:

Salut,nu am mai fost la apartament de o luna, am lasat apa si gazul deschise, nu le-am oprit din robinetul de acces.Ar trebui sa imi fac griji?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu inseamna ca sunt deschise daca apa nu curge iar ochiurile de la aragaz sunt inchise. Nu stii sa formulezi o intrebare.

| sierra1 a răspuns:

"am lasat apa si gazul deschise"

curgând? Grav!

acum e cum e, dar pe viitor, atenție la: Prize, Ușă, Lumina, Apa
(vezi separat și în ordine, majusculele)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce înseamnă deschis gazul? Un foc de aragaz aprins? Glumești serios?

| Wr3nch a răspuns:

Cel mai probabil sunt ok.

| Eugen80 a răspuns:

Da. Trebuia sa le inchizi.

| WithoutName123456789 explică:

Imi cer scuze daca nu am fost destul de explicit.Atat gazul cat si apa au un fel de "robinet" care se poate deschide sau inchide. Daca inchid acele robinete, nu o sa mai am acces la gaz sau la apa.Nu exista foc deschis sau apa care curge.

| Alessandra12345 a răspuns:

Nu!
Nu poate sa ia foc dacă apa e pornitawinking

| WithoutName123456789 explică (pentru Alessandra12345):

Deci in loc sa raspunzi la misto, mai bine nu raspunzi deloc.Intelegi la ce ma refer, nu are rost sa faci glume degeaba.

| Alessandra12345 a răspuns (pentru WithoutName123456789):

Am citit iar intrebare
Am crezut ca e pusă la misto
Gen ca a lăsat robinetul deschis
Nu te alarma asalaughing(