Întrebare recomandată | Ovidiu a întrebat:

O centrala termica ARISTON, a fost taiat de la cablul care se conecteaza la contrala. Am legat acel termostat din nou, conform culorilor, insa centrala nu mai pornea. Din ce cauza? Termostatul are baterii, se apinde.

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Rasuceste stecherul in priza si vezi daca porneste.

| Ovidiu explică (pentru neluL):

Care de la centrala? Termostatul nu are Stecher.
neluL: ti-am trimis un mesaj pe privat. Ajuta-ma te rog :d.

| neluL a răspuns (pentru Ovidiu):

Aha,despre termostat e vorba! Scoate centrala din priza si cupleaz-o inapoi (cum scoti stecherul asa il bagi inapoi) Verfica presiunea sa nu fie sub 1 bar pentru ca nu porneste si in cazul asta trebuie sa o alimentezi cu apa pana la 1, 6 bar.

| Ovidiu explică (pentru neluL):

OK, mersi. Tiam trimis un mesaj pe privat am zis.:p

| neluL a răspuns (pentru Ovidiu):

Am raspuns acolo!

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Ma gandesc ca trebuie sa il scoti si sa il cuplezi o sa mearga happy.
Si sa stii ca a fost de la mine nu ca m-am uitat eu la neluLwinking.
Bafta!