| FlorentinEric a întrebat:

Salut prieteni.
Ma ajuta cineva cu un raspuns va rog frumos?
Pot sa bag printr-o teava de scurgere o teava prin care curge apa? Mentionez ca teava de scurgere este ingropata in pamant

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca poti sa bagi? Asta tu stii,dar avand in vedere ca acea canalizare este destul de groasa,teava aia de apa fiind sutire,nu vad de ce sa nu mearga.
Acu ca sta teava in rahat si tu bei apa din ea laughing doara nu sta apa,sta teava de apa,desi cand stai si te gindesti,parca se opreste apa aia undeva laughing.

Pe viitor foloseste alti termeni,vad unia pricep cam greu laughing deci spune ceva de genul,Vreau sa bag prin canalizare teava de apa,as fi curios daca este bine,ori ce zici tu acolo.

Asa cred ca o sa priceapa tot poporu,desi cred si atunci or sa stea destul sa rumege ideea laughing
Ca idee este om,tevile is oricum separate, deci poti, daca nu vrei sa sapi alt sant.
Eu in locul tau as sapa alt sant, stii de ce? Pt ca o sa sapi manual, faci efort, te ajuta fizic laughing asta pentru ca oamenii au devdenit deja prea comozi si nu fac efort mai deloc.Asa ca baga, o sa spui ca ai fost la sala

| trophin a răspuns:

Dacă curge de ce bagi alta teava? Ai scris eronat

| FlorentinEric explică (pentru trophin):

Prin țeava veche care curgea apa sa oprit.Ca să bag o altă țeavă de apă până în casă.Mă gândeam să bag țeava până în casă prin țeava de scurgere ca să nu mai sparg..Am pus și eu o întrebare.Va mulțumesc

| anonimuIl a răspuns (pentru FlorentinEric):

Merge dar trebuie să folosești țeavă din PVC cu diametrul exterior cât diametrul interior al țevii în care bagi țeava nouă.

| anonimuIl a răspuns (pentru FlorentinEric):

Dacă vrei să bagi țeava de apă de băut în țeava de scurgere poți să o bagi fără nici o problemă că nu are nimic.

| trophin a răspuns:

Cauți sa bagi o teava prin prin alta teava ca să ce? Nu știu, discuta cu un inginer de băgat teava în teava sa iasă, curge apa