| RecKinul a întrebat:

Recent am cumpărat o drujbă rusească. Am incercat să-i fac rodajul. Am tăiat cu ea câteva lemne mai subțiri. Drujba se mai oprea singura din când în când în timpul funcționării dar o reporneam. Acum s-au oprit nu mai vrea să pornească. Ce este de făcut?

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Scoate bujia si curat-o, eventual schimb-o cu alta!

| HadesSs a răspuns:

Pai nu stiu cum sti tu sa faci rodajul, dar rodajul se face in felul urmator. Se lasa drujba sa mearga pana se consuma un rezervor de benzina fara sa o bagi in sarcina. E posibil sa o fi incalzit.

| Denila123 a răspuns:

Salut te ajut eu,

| Denila123 a răspuns:

Benzina mai ai, vezi filtrul de aier sa naibe mizerie, si filtrul de benzina, in interior la rezervor, vezi ca ai 3 socuri la butonu de pornire, incearca sa pui pe cea dea 2 treapta, si va porni turata, si cuplat lantu sa se invarta, da-mi Facebook ca te ajut cu mare drag, si apropo, poti avea bujia inecata, da fa ce ti-am zis

| B-zone_Bzone_1977 a răspuns:

Incearca sa o cureti de eventuale corpuri straine.