| ibaal a întrebat:

Recomanda cineva o saltea buna? De preferat din experienta...mai ales ca am probleme cu spatele si nu pot sa dorm chiar pe oricestraight face

11 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Vezi Adormo, se găsesc in Dedeman.

| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi in magazin si sa te asezi pe ele, ca asa se alege saltea buna tie, nu ce-ti recomanda unul si altul, dupa preferintele lor.
Recomand sa ceri vanzatoarei sa-ti arate saltelele ortopedice dar si normale, din ceel relaxa, dar tari/dure, mai ales daca ai probleme cu spatele si este musai sa dormi pe ceva cat mai tare posibil.

| Simpatic a răspuns:

Cum spunea cineva mergi in magazinele jysk si probeaza gama de varf GOLD saltelele din spuma (spuma cu memorie etc), la cei cu probleme cu spate nu sunt indicate deloc saltelele cu arcuri.

| anonimg a răspuns:

Poti selecta dimensiunea si duritatea (la categoria "criterii"):
https://www.expert-saltele.ro/

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu am probleme cu spatele și mi s-a recomandat să dorm pe jos laughing. Pentru că atunci când dormi pe lemn sau pe o suprafață cât mai plată și tare îți ții spatele drept.

| ibaal explică (pentru supadeceapa):

Pe naibarolling on the floor
Am trecut si prin faza aialaughing
M-am trezit cu mai multe dureri:!
Vai coaaastele melerolling on the floor

| regelesexului69 a răspuns:

Incearca sa dormi fara perna, ajuta

| ibaal explică (pentru regelesexului69):

Am incercatlaughing
Dar, nimic! Ba chiar, sotia mea spune ca sforai daca dorm fara pernalaughing

| Cristian87654321 a răspuns:

Deci nu intamplator am intrat fix acum 5 minute sa verific daca mi-a raspuns cineva la intrebare si am dat peste intrebarea ta.
Si eu am avut probleme la coloana iar fosta prietena avea f mari probleme de spate, incat fie se tot trezea noaptea de la durerile de spate, fie se trezea cu spatele intepenit, obosita, neodihnita, datorita coloanei.

Recomand cu caldura sa cumperi de la JYSK, model GOLD daca poti. Noi luasem model PLUS cu garantie 15 ani de zile, cu o fata f ferma cu nuca de cocos, iar cealalta mai moale.

https://jysk.ro/......-dreamzone

La fel la 700 lei am luat, cand era la promotie. Grabeste-te ca dispare din promotie si poate mai dura inca o luna or smth pana e redusa din nou.

La inceput ni se parea extrem de ferma, ei mult prea ferma, dar dupa o saptamana doua si intoarsa pe partea unde nu e nuca de cocos, a fost foarte ok si pentru ea.

| ibaal explică (pentru Cristian87654321):

Mi-a mai recomandat cineva jysk, chiar o sa trag o fuga acolo!
N-am mai fost de mult timp acolo, nici nu m-am gandit.
Sper sa gasesc ceva!