| ds01 a întrebat:

Stau la bloc, la parter si vreau sa izolez la vara fatada cu vata bazaltica. Pe care mi-o recamandati, ca am vazut ca sunt destul de multe tipuri? Vreau si un link de la podusul respectiv.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Din cate am verificat eu, knauf mi s-a părut cea mai ok, dar si prețul pe măsură. Dar este simplu, mergi la depozitul de unde vrei sa cumperi ai o alegi pe cea mai densa. Poți verifica comprimand-o cu mana, iar daca ai dubii, prin cântărire. Cea mai grea va fi si cea mai buna.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la Dedeman. Acolo gasesti mai multe feluri de vata bazaltica.

| debarasator63 a răspuns:

Pui vata bazaltica? Nu pui polistiren de exterior?