Întrebare recomandată | Yee a întrebat:

Stie cineva cum fac sa pastrez caldura in casa cat mai mult timp?

Răspuns Câştigător
| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Cateodata mai aeriseste camera ca sa schimbi aerul iar camera se va incalzi mai bine si va dura mai mult decat daca stai tot timpul cu aerul inchis.

12 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

O izolezi termic, ziduri si acoperiș, ferestrele le schimbi cu ferestre ce izoleaza termic....si la sfârșit trebuie sa lași ușa larg deschisă.

| 393Dan a răspuns:

E dificil pentru ca aeriseria casei e foarte importanta si trebuie facuta in fiecare zi.

| Victor453 a răspuns:

Se mai inchid geamurile))

| cyupaku a răspuns:

Nu deschide usile si ferestrele

| Sarcopt a răspuns:

Salutare! Trebuie izolată foarte bine să ai căt mai puțină pierdere de căldură.

| udrescuf a răspuns:

Poti cumpara polistiren sau vata termoizolatoare. NU costa foarte mult dar este de foarte mare folos.

| MeraO a răspuns:

Bine sa ai o casa izolata, dar asta nu exclude faptul ca trebuie sa aerisesti camerele de cel putin doua ori pe zi, chiar si daca afara e ger

| gaby0512 a răspuns:

Sa nu lasi usa deschisa si sa pui pe foc lemne

| Goronea_Anca_1999 a răspuns:

Mai aeriseste din cand in cand,dar in rest poti inchide geamurile. Daca ai soba, poti face focul. Daca ai centrala, poti regla temperatura astfel incat sa porneasca caloriferele. Daca pornesti centrala, geamurile sa le inchizi, pentru a nu irosi caldura.

| SorinGhimpu a răspuns:

Pai...inchizi geamurile si usa de la intrare si celelalte usi de la camere faci caldura in fiecare camera cu usa ichisa apoi dai drumul la toate usile dar nu la cea de la intrare si e o caldura forte mare pup funda?

| Samariteanul a răspuns (pentru SorinGhimpu):

#opriticersitulfundelor.

| LiOXY a răspuns:

Inchizi gemurile si usa de iesire din casa