| Costel710 a întrebat:

Salut,știe cineva cum sa fac un câine sa nu mai mănânce oua?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Tehnica de mai jos descrie invatarea refuzului de hrana, dar cu un minimum de imaginatie se poate adapta si la nevoia ta.
http://www.cainiutilitari.ro/stiri.php?titl=22

| Violleta2022 a răspuns:

Hranindu-l pe saturate!
cainele nu manaca oua sau gaini, daca ar fi hranit sanatos si mai mult, ca se deda la fuart si mancat altele, daca este infoemtat!

| cristi202 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am trei ciini frumusei in casa, de marime medie, si crede-ma ca daca le-as da sa manince pe saturate, as da faliment, ar trebui sa fac eu foamea happy. Le dau cit au nevoie, de ce sa se ingrase ei, si eu sa slabesc? happy
Unul din ei sarea la puii mici, si cand a omorit al doilea, soacra-mea l-a luat cam tare, si de atunci nu se mai atinge de niciunul, chiar daca trece pe sub botul lui.

| Raducons a răspuns:

Trebuie oprit sa mai ajunga in locul unde oua gainile, altfel nu merge cu vorba bună