Întrebare recomandată | RELUEXCROCU a întrebat:

Salut, stie cineva un model de antena tv de camera sau exterior? nu doresc antena satelit,, si cite programe prinde? multumesc, stima

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Intotdeauna eficienta unei entene de camera depinde de pozitia locatiei in care te afli, fata de principalele posturi locale, cat si de materialele din care sunt construite zidurile( beton, caramida, etc).

| horia2012 a răspuns:

In primul rand e o diferenta intre ele ca de la cer la pamant. Receptia depinde de zona in care te afli, iar cate posture prinzi, depinde de cate ai in zona si de tipul de antena.
Cumparat-ti o antena de band larga cu amplificator si ceea ce recpetionezi, alea sunt posturile.
Uite aici:
http://www.dipolnet.ro/oferta-antene-tv--dvb-t-banda-larga,4354.htm