| Marvinmiau a întrebat:

Salut, stiti cumva cum se numesc florile acelea asemanatoare cu panselutele, sunt comestibile si incep cu litera "C" in termen popular, cresc sub forma de tufe mici si se gasesc seminte si la Lidl.

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Pune o poza ceva, este vaga descrierea ta, iar numele popular poate diferi de la o zona la alta. Flori comestibile ca si panselutele, sincer nu prea stiu laughing florile si sa se consume avem conopida, dar aia nu arata a panseluta nici pe departe, chiar daca e cu litera C.Baga o poza ceva daca ai